Kategorie
Informacje

O mnie

O mnie: Ks. Krzysztof Łaszcz SI

o mnie

Jestem jezuitą od 39 lat, kapłanem od lat 28. Dotychczas pracowałem w kilku parafiach, prowadziłem różne wspólnoty parafialne, katechizowałem w Szkołach Podstawowych i Średnich, posługiwałem i nadal posługuję w konfesjonale. Od 21 lat prowadzę rekolekcje w parafiach a od 13 lat także Misje Ludowe. Poprowadziłem ich ponad 200, a większość były to „Misje o Bożym Miłosierdziu”, nawiązujące też do objawień św S. Faustyny. Byłem w grupie misjonarzy którzy prowadzili Misje Miłosierdzia w Diecezji Kaliskiej (w latach 2003 – 2011), w Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej (2006 – 2014) i w Diecezji Łódzkiej 2016 – 2019).

Chociaż zawsze prowadziłem duszpasterstwo z misji Kościoła, to osobiste błogosławieństwo i imienne posłanie mnie przez Ojca Świętego, co nastąpiło w Środę Popielcową br., uczyniło tę misję i to posłanie jeszcze bardziej czytelnym.
Jako kapłan i misjonarz chcę służyć ludziom. A z doświadczenia pracy misyjnej wiem, jak bardzo człowiek potrzebuje dziś Dobrej Nowiny o Bożym Miłosierdziu. Udział wiernych w Misjach, ich zaangażowanie pokazuje, na jak podatny grunt ludzkich serc trafia Orędzie o Miłosiernym Ojcu.