O mnie

O mnie: Ks. Krzysztof Łaszcz SI

Jestem jezuitą od 36 lat, kapłanem od lat 25. Dotychczas pracowałem w kilku parafiach, prowadziłem różne wspólnoty parafialne, katechizowałem w Szkołach Podstawowych i Średnich, posługiwałem i nadal posługuję w konfesjonale. Od 21 lat prowadzę rekolekcje w parafiach a od 13 lat także o mnieMisje Ludowe. Poprowadziłem ich ponad 200, a większość były to „Misje o Bożym Miłosierdziu”, nawiązujące też do objawień św S. Faustyny. Byłem w grupie misjonarzy którzy prowadzili Misje Miłosierdzia w Diecezji Kaliskiej (w latach 2003 – 2011) i w Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej (2006 – 2014).

Chociaż zawsze prowadziłem duszpasterstwo z misji Kościoła, to osobiste błogosławieństwo i imienne posłanie mnie przez Ojca Świętego, co nastąpiło w Środę Popielcową br., uczyniło tę misję i to posłanie jeszcze bardziej czytelnym.
Jako kapłan i misjonarz chcę służyć ludziom. A z doświadczenia pracy misyjnej wiem, jak bardzo człowiek potrzebuje dziś Dobrej Nowiny o Bożym Miłosierdziu. Udział wiernych w Misjach, ich zaangażowanie pokazuje, na jak podatny grunt ludzkich serc trafia Orędzie o Miłosiernym Ojcu.

omnie2 (1) omnie (2) wtykan (2) wtykan (4)