Kategorie
Informacje

Rekomendacje

IUBILAEUM MISERICORDIAE


ANNUS SANCTUS EXTRAORDINARIUS MIMXV-MMXVI

Z Watykanu, 16 pazdziernika 2o15
Prot. N. IM/1086/2015/P
Czcigodny Księże,
Czcigodny Ojcze,

z przyjemnością zawiadamiam, że Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji przyjmuje chętnie Twoją posługę jako Misjonarza Miłosierdzia. Z tego też powodu chciałbym przekazać kalendarz spotkań, które zostały zaplanowane z tej okazji.
Papież Franciszek osobiście spotka się z Misjonarzami Miłosierdzia 9 lutego 2o16 roku, aby porozmawiać o szczególnej naturze posługi, która ich oczekuje. Natomiast 10 lutego 2o16 roku, czyli w Środę Popielcową, podczas uroczystej uroczystej Celebracji eucharystycznej, Ojciec Święty roześle Misjonarzy do ich nowych zadań. Z tej też okazji zostaną wystawione w Rzymie relikwie Św. Ojca Pio z Pietrelciny oraz Św. Leopolda Mandicia, które przybędą do Wiecznego Miasta wyjątkowo na tę uroczystość. Szczegóły dotyczące spotkania z Papieżem Franciszkiem oraz Celebracji eucharystycznej zostaną podane w odpowiednim czasie na stronie internetowej Jubileuszu (www.im.va).
Bycie Misjonarzem Miłosierdzia to służba, która powinna zostać wypełniona z pełnym oddaniem w trakcie całego Roku Jubileuszowego, a w szczególności podczas Wielkiego Postu.
Życzę dużo łask Bożych na czas tej jakże szczególnej posługi apostolskiej oraz, czekając na spotkanie w Rzymie, korzystam z okazji aby przesłać najserdeczniejsze pozdrowienia

podpisane: Rino Fisichella

Oryginał w pdf: Posłanie Miłosierdzia

Rekomendacja na Misjonarza Miłosierdzia udzielona przez mojego przełożonego Prowincjała Tomasza Ortmana SI